Udoskonalone mapy iOS

Na premierę iOS 7 z niecierpliwością czekało tysiące użytkowników smartphone’ów Apple na całym świecie, mając nadzieję otrzymać system praktycznie idealnie wykonany. Niestety po udostępnieniu najnowszej wersji okazało się, że ma ona swoje słabe punkty, a największym z nich są mapy. Od czasu premiery mapy zostały oczywiście już kilkakrotnie uaktualnione, ale mimo to daleko im do doskonałości.

Taka sytuacja może zmienić się wraz z opublikowaniem iOS 8. Aplikacja mapowa poddana została bowiem generalnemu remontowi. Zmiany mają nie tylko usprawnić działanie map, ale także dodać im nowe funkcjonalności.

Pierwsza z nich to wskazywanie użytkownikowi dokładnych informacji na temat ważnych miejsc w danym mieście, czyli lotnisk lub stacji kolejowych. Nowe mapy iOS ucieszą również osoby korzystające z transportu miejskiego. Choć to nie jest jeszcze pewne, aplikacja najprawdopodobniej będzie zawierać rozkłady jazdy.

Nowa wersja aplikacji ma zostać przygotowana nie tylko przez Apple, ale także firmy należące do korporacji, tj. BroadMap, Embark i HopStop.