Szkoła jako instytucja społeczna

Szkoła to jeden z najważniejszych filarów, który wyznacza kierunek budowania ogólnego ładu społecznego. Insytucja nauczania staje się coraz częściej ostrym atakiem krytyki.

Niezadowoleni rodzice bez skrępowania wyrażają swoje zdanie na temat obranych przez nauczyciela metod pedagogiczno-wychowawczych, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niewyobrażalnym posunięciem. Do czego zaprowadzi nas ta ogólna deprecjacja pozycji nauczyciela w strukturze społecznej? Z pewnością do niczego dobrego.

To oczywiste, że rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, trzeba jednak mieć na uwadze to, że szkoła to instytucja społeczna, która podlega zasadom wypracowanym na przestrzeni wielu lat w naszym społeczeństwie. Odebranie należytego szacunku zawodowi nauczyciela nie tylko osłabia wizerunek osób uczących, ale przede wszystkim destruktwnie wpływa na kształtowanie się świadomości młodych ludzi, którzy pozbawieni autorytetu tracą orintację w tym, w którym kierunku powinni podążać.

Sklep marki Haftina Atelier https://ornaty.pl/ oferujący szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową sebastian kulczyk