Szkło jako materiał konstrukcyjny

Szkło jest niezwykle fascynującym materiałem. Z jednej strony uchodzi za bardzo wytrzymały surowiec. W niektórych przypadkach drobna rysa może spowodować jego zniszczenie. Ze szkła wytwarza się coraz większą ilość przedmiotów. W dodatku architekci wciąż znajdują nowe zastosowania dla tego materiału.

Budowa transparentnych domów wydaje się trafionym pomysłem. Szkło, jak żaden inny materiał, umożliwia bowiem przepuszczanie naturalnego światła. Wpływa to korzystnie chociażby na nasze samopoczucie. Szkło można z powodzeniem łączyć z innymi materiałami, jak np. z drewnem i kamieniem.

Dzięki temu można dodatkowo wzmocnić wytrzymałość szkła. Obecnie znane są także techniki, które umożliwiają zmianę poszczególnych właściwości. Jest to chociażby hartowanie mechaniczne i termiczne tego materiału. Dzięki hartowaniu jeszcze bardziej poprawia się wytrzymałość szkła na różnego rodzaju naprężenia. Szklane elementy w gospodarstwach domowych nie są nowym zjawiskiem, jednak przewiduje się, że w najbliższych latach wzrośnie zastosowanie szkła.

Hoszlift http://www.toolmex-truck.com.pl/