Systemy operacyjne nowej generacji

Niewątpliwą odmianą dla tradycyjnych systemów operacyjnych mogą okazać się oprogramowania działające w chmurze. W przeszłości podobne projekty realizowała firma Google, między innymi z systemem chromeOS. Jednak w dobie tabletów i urządzeń przenośnych niewykluczone, że systemy operacyjne mogą być obsługiwane przez prostą przeglądarkę internetową.

Tego typu systemy oparte byłyby o HTML5, a jedynym warunkiem koniecznym do uruchomienia systemu będzie dostęp do Internetu. Dlatego w przypadku tego rodzaju programów nie można mówić o pełnej autonomii, gdyż do ich uruchomienia konieczne jest posiadanie innego oprogramowania. Jednak korzystając z wielu urządzeń mobilnych okazać się może, że potrzebny będzie dostęp do aplikacji lub plików niedostępnych na danym urządzeniu i w wówczas pomoc znajdzie się w przeglądarkowych systemach zarządzania treścią.

Takie rozwiązanie wydaje się sensownym posunięcie, bowiem w dobie wszechobecnego dostępu do sieci efektywne pracowanie w trybie offline jest praktycznie niemożliwe.

fotele Sword www.gimsat.com.pl