Strony przyjazne przeglądarkom

Internauci korzystają ze stron internetowych każdego dnia. Projektując je należy brać pod uwagę realia techniczne związane z tym, jakiego oprogramowania używają goście korzystający ze strony. Czasami okazuje się, że ten sam serwis wygląda i działa inaczej na jednej przeglądarce, a inaczej na drugiej.

Jest to spowodowane różnicami w renderowaniu witryn przez te aplikacje, a sposób interpretowania ich zawartości ściśle zależy od tego, na jakim silniku opiera się przeglądarka. Rozwiązań w tym zakresie jest kilka, a na rynku silną pozycję uzyskały różne programy. Dwa czołowe to aktualnie Internet Explorer dostarczany wraz z systemem Windows oraz Mozilla Firefox – tworzona przez międzynarodową społeczność programistów zrzeszonych pod auspicjami Mozilla Foundation.

Coraz śmielej poczynają sobie także mniej znani konkurenci – Google Chrome oraz Opera. Przy pisaniu witryn należy korzystać z takich rozwiązań, by uzyskać maksymalną zgodność z jak największą ilością przeglądarek. Zapewni to internautom komfort użytkowania.

https://www.wecreo.com/e-learningowa-platforma-edukacyjna-kogidu