Stacje dokujące dla urządzeń

Dla produktów Apple przygotowano także szeroką gamę dodatkowych akcesoriów, które znacznie ułatwiają posługiwanie się na co dzień urządzeniami tej marki. Co ciekawe nie wszystkie z nich muszą być oryginalnymi wyrobami Apple, choć firma oczywiście zachęca, aby właśnie po nie sięgać.

Kiedy kupujemy iPhone w autoryzowanym salonie, tak zwanym iSpocie, na pewno sprzedawcy zaoferują nam przynajmniej kilka dodatkowych drobiazgów, które łącznie jednak kosztują całkiem sporo. Wśród nich wyróżnić trzeba stacje dokujące, które są dedykowane zarówno iPhonom, jak też iPadom.

Stacje spełniają dwojakie zadanie. Po podłączeniu do gniazdka elektrycznego za pomocą specjalnej przejściówki mogą służyć jako niestandardowa ładowarka, ale to tylko jedna z dostępnych opcji.

Stację można także podłączyć do komputera i wówczas staje się ona pośrednikiem pomiędzy urządzeniem Apple a PC. Można swobodnie przesyłać dane pomiędzy dyskiem twardym a smartfonem czy tabletem.

Istnieją również stacje dla iPodów. Takie dodatki można kupić znacznie taniej w internecie – działają podobnie, ale nie są oryginalnymi wyrobami Apple.