Sprzedaż nieruchomości z pośrednikiem, czy bez?

Bardzo dużo mówi się o tym, jak wygląda kupno nieruchomości z pośrednikiem. Warto jednak przyjrzeć się transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości z perspektywy sprzedającego. Czy korzystanie z usług biura pośredniczącego w obrocie nieruchomościami jest korzystnym rozwiązaniem dla sprzedających?

Dlaczego warto sprzedawać nieruchomości za pośrednictwem biura pośredniczącego?

Pomimo tego, że sprzedaż nieruchomości przy udziale biura pośredniczącego w obrocie nieruchomościami jest kosztowna, bardzo duże grono sprzedających decyduje się na to rozwiązanie. Korzystanie z biura pośredniczącego ma bowiem sporo plusów.

Przede wszystkim warto wskazać, że dodatkowe koszty pośrednika nieruchomościami ponosi tak naprawdę kupujący. Wystarczy bowiem podwyższyć cenę nieruchomości o prowizję pośrednika, a sprzedający i tak otrzyma kwotę, na której mu zależy. W tej sytuacji to kupujący ponosi większe koszty, ponieważ oprócz tego, że nieświadomie opłaca prowizję sprzedającego, która należy się pośrednikowi, to dodatkowo płaci także pośrednikowi jako druga strona podczas przeprowadzanej transakcji. Atutem korzystania z usług biura pośredniczącego jest także większa promocja ogłoszenia sprzedażowego.

Biura nieruchomości wystawiają na sprzedaż nieruchomości nie tylko na własnych stronach internetowych, ale również korzystają z najpopularniejszych platform internetowych. Wystawiając nieruchomość na sprzedaż we własnym zakresie najczęściej korzystamy z serwisu olx.pl i na tym bardzo często się kończy. Pojawienie się natomiast ogłoszenia nie w jednym, a w kilku miejscach w Internecie daje zdecydowanie większe szanse na sprzedaż nieruchomości w znacznie krótszym terminie.

Niezbędna odzież liturgiczna kapy pięknie haftowane - Haftina Atelier www.perioorto.pl ocenprace.waw.pl