Serwis we flashu – kiedy to ma sens

Poprzednim tekstem zasygnalizowaliśmy kwestię flasha, teraz pora nieco bliżej się mu przyjrzeć. Flash to szczególne narzędzie w rękach webmastera.

Wymaga konkretnej wiedzy programistycznej, choć istnieją potężne aplikacje, umożliwiające intuicyjne tworzenie filmów, a nawet sporych aplikacji opartych o tę technologię. Flash pozwala łączyć w jedną całość obrazy, dźwięki oraz zdarzenia i funkcje analogiczne do tych, które daje się uzyskać językiem HTML.

Skutkiem tego jest opcja tworzenia witryn w całości zbudowanych z flasha. Mają one spore walory multimedialne, zaskakują również interaktywnością.

Są w nieco mniejszym stopniu serwisami WWW, a bardziej webowymi aplikacjami, choć można je odwiedzać za pomocą zwykłej przeglądarki. Po flasha sięgają także twórcy gier online.

Dziś praktycznie na każdym komputerze można swobodnie się nim posługiwać – obsługuje go również większość urządzeń mobilnych. W kontekście projektowania stron, można też osadzać elementy flasha w zwykłej witrynie bazującej na kodzie HTML.

www.foto-vistula.pl W drukarni booklet mozna zamawiać naklejki online na naszej stronie internetowej