Przemysł lekki – co to jest?

W obecnych czasach możemy wyróżnić dwie podstawowe gałęzie przemysłu: ciężki oraz lekki. Pierwszy z nich stanowi bardzo specyficzny dział gospodarki, zajmujący się przede wszystkim produkcją maszyn i półproduktów, na które istnieje zapotrzebowanie w określonych branżach. Jego przeciwieństwo stanowi z kolei przemysł lekki. Co to takiego? Przemysł lekki, podobnie jak ciężki, stanowi charakterystyczny dział gospodarki.

Ściśle związany jest z produkcją artykułów masowego użytku. Jak sama nazwa wskazuje, w obrębie jego zainteresowania znajdują się przede wszystkim te produkty, które nie wyróżniają się zbyt znaczącą wagą. Osoby pracujące w sektorze przemysłu lekkiego zajmują się wyrobem takich dóbr jak tkaniny, odzież czy obuwie. To w tej sferze gospodarki znajdzie się miejsce także dla producentów galanterii skórzanej lub tekstylnej.

Warto również wiedzieć, że przemysł lekki zajmuje się wytwarzaniem produktów spożywczych. To właśnie przedsiębiorstwom działającym w jego zakresie możemy zawdzięczać to, co w dużej mierze znajdujemy na sklepowych półkach. Do kategorii „przemysłu lekkiego” zaliczymy również te przedsiębiorstwa, które trudnią się wytworem przedmiotów szklanych czy ceramicznych. To ciekawe, że w tym przypadku specyfika danej firmy decyduje o tym, czy przynależy do przemysłu ciężkiego, czy też lekkiego.

https://www.mag-gaz.pl/producenci/gazex www.karwacki.org farba do laminacji