Pozycjonowanie

Pozycjonowanie, czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, jest aktualnie jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi informatyki. Pozycjonowanie, inaczej SEO, obejmuje swoim zakresem wszelkie działania zmierzające do poprawienia pozycji danego serwisu w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie dąży do tego, by optymalizowana strona po wpisaniu kluczowych słów i fraz pojawiała się w wyszukiwarce na jak najwyższej pozycji.

Cały proces optymalizacji jest jednym z elementów marketingu internetowego. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt pracujący w branży informatycznej nie przypuszczał, że pozycjonowanie okaże się tak przyszłościowym kierunkiem rozwoju i będzie tak ważne dla funkcjonowania konkretnych elementów w sieci internetowej. Osoby na co dzień zajmujące się pozycjonowaniem muszą stale śledzić trendy w internecie oraz dostosowywać kody używane na serwisach internetowych do algorytmów w wyszukiwarkach.

Duża role w procesie rozwoju pozycjonowania odgrywają największe portale społecznościowe takie jak Twitter, Facebook czy Google .