Powrót do rodzinnego domu.

Życie pisze różne scenariusze, o tym wie każdy, dlatego też w dzisiejszych czasach coraz mniejsze zdziwienie bądź sensację wywołuje rozwód czy rozstanie po wielu latach związku. W takich sytuacjach bardzo często ludzie postanawiają podzielić majątek i wrócić do rodzinnego domu, w którym zawsze czeka na nich miejsce. Nie zawsze musi to tak się skończyć – należy pamiętać, że wiele małżeństw da się uratowac podczas terapia par szczecin .

Czy jest to sytuacja łatwa? Z pewnością nie. Ani dla człowieka po rozstaniu, ani dla jego rodziców, którzy często nie potrafią się pogodzić z decyzją własnego dziecka.

Jednak mimo to, zawsze chętnie mu pomagają i zapraszają do swojego domu. Jest to niewątpliwie powrót do wcześniejszego etapu życia, często wiąże się z okresem smutku czy zdołowania.

W takiej chwili silnie zarysowana jest potrzeba obecności bliskich, jednak nie można zapominać o tym, że jest to jedynie okres przejściowy i dorosłe dziecko po pewnym czasie powinno spróbować wrócić do normalnego i samodzielnego życia. Powrót do rodziców powinien więc być tymczasowy i na uwadze powinny mieć to zarówno dzieci, jak i rodzice.

terapia par szczecin