Oficerki jeździeckie – czy warto je mieć?

Jeżeli zaczniemy dokładnie przyglądać się akcesoriom, które mogą się przydać podczas jazdy konnej, to szybko się przekonamy, że będziemy mieli do wyboru wiele różnych rzeczy, a dodatkowo jeszcze w każdej z nich będziemy mieli sporo różnorakich propozycji. Dlatego warto się zastanowić nad tym, co ostatecznie powinniśmy wybrać, tak aby nie tylko ładnie się prezentować, ale również żeby wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie nam się jeździło.

Podstawa to buty

Oczywiście podczas jazdy konnej niezwykle ważne jest to, abyśmy mocno i pewnie trzymali się w siodle, a w tym mogą nam pomóc odpowiednie buty. Takie, które stabilnie będą się trzymały w strzemionach i nie dopuszczą do tego, aby nasza noga przesuwała się podczas jazdy. Warto więc spojrzeć na Oficerki jeździeckie, bo mają nam one naprawdę wiele do zaproponowania.

Przede wszystkim dzięki nim możemy pozytywnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy. Mają one wzmocniony czubek, odpowiednio wyprofilowaną podeszwę i obcas, który zapobiega przesuwaniu się nogi. Dodatkowo jeszcze są na tyle wysokie, że z jednej strony chronią naszą łydkę przed otarciem, a z drugiej dają nam możliwość wygodnego i dokładnego oddziaływania łydką na bok konia.

Różne rodzaje

Warto wiedzieć, że możemy wybrać specjalne oficerki do ujeżdżania, jak i do skoków. Poza tym, możemy wybrać także uniwersalne oficerki jeździeckie, które będą wykonane z materiałów syntetycznych albo gumowe, a to oznacza, że świetnie będziemy mogli dopasować je do naszych potrzeb.

Ale oczywiście o takie buty trzeba też odpowiednio dbać, dlatego warto nie tylko skupić się na ich czyszczeniu, ale również na odpowiednim przechowywaniu. Dlatego warto kupić specjalną torbę do oficerek jeździeckich, która pozwoli nam je spokojnie transportować, wiedząc że nic złego im się nie stanie w czasie drogi. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy odpowiednie oficerki jeździeckie, to koniecznie trzeba się przyjrzeć ich rodzajom i przymierzyć przynajmniej kilka różnych par. Ważne jest to, aby w odpowiedni sposób chroniły nasze nogi, jednak musimy mieć pewność, że będą do nas odpowiednio dobrane i wygodnie będzie nam się je nosiło. Wówczas faktycznie będziemy mogli się skupić na jeździe, mając pewność, że mamy odpowiednio dopasowane buty, który nie będą ani za luźne, ani za ciasne.

www.festiwalnastroje.pl