Kupno nieruchomości z pośrednikiem i bez

Wybierając odpowiednią nieruchomość zwracamy uwagę na wiele kwestii. W pierwszej kolejności wyniki wyszukiwania zawężamy do przedziału cenowego, który nas interesuje. Następnie bierzemy pod uwagę metraż mieszkania, a także jego położenie. Kiedy już mamy wybraną odpowiednią nieruchomość przychodzi czas na umówienie spotkania. Pytanie tylko, czy spotkanie to odbędzie się z właścicielem nieruchomości, czy z pośrednikiem.

Mało kto z nas wyszukując nieruchomość na pierwszym etapie sprawdza, przez kogo jest ona sprzedawana. Ma to jednak dość spore znaczenie, w szczególności w przypadku, w którym zdecydujemy się na zakup interesującej nas nieruchomości. Biuro pośredniczące w obrocie nieruchomościami może być pomocne, ale równie często okazuje się zmorą kupujących. Bardzo dużo zależy od samego biura, i zasad wedle których funkcjonuje. Rzesza część pośredników dochowuje wszelkich formalności.

Przed oględzinami mieszkania września zostaje spisana umowa, w której zawarte zostaje m.in. wynagrodzenie pośrednika, w przypadku sfinalizowania transakcji. Często także te najbardziej sformalizowane biura kończą swoją pracę na etapie sporządzenia aktu notarialnego między stronami. Dobre biura nieruchomości oferują natomiast swoją pomoc i doradztwo w zakresie m.

in. uzyskania kredytu, czy złożenia odpowiedniej deklaracji w urzędzie miasta. Podstawowym minusem finalizowania transakcji kupna-sprzedaży przy udziale biura pośredniczącego są koszty. Pośrednik w obrocie nieruchomościami bardzo często pobiera dość wysokie prowizje. Są to pieniądze, które z powodzeniem można byłoby przeznaczyć m.

in. na opłacenie notariusza, czy podatku od zakupu nieruchomości.

www.projectcontactafrica.com