Karmy specjalistyczne

Mogło by się wydawać, że karmy dla zwierząt mają zapewniać zwierzęta po prostu karmić. Jednak zapewnianie uczucia sytości to dziś zdecydowanie zbyt mało. Wyczulony na swojego pupila właściciel potrzebuje być pewnym, iż daje mu tylko najlepszej jakości jedzenie, które dodatkowo załatwi kilka innych spraw.

Karmy dla zwierząt w dzisiejszych czasach zawierają szereg substancji mających na celu polepszenie jakości życia naszych futrzastych domowników. Niektóre karmy dla kotów na przykład, zawierają specjalny aminokwas DL-metioninę, który poprawia wysokość pH w moczu kota. Dodatkowo błonnik z otrąb ryżowych oraz wyciąg z ananasa stanowią składniki mające na celu odkłaczanie pupila.

W karmach spotkamy też zieloną herbatę, wyciąg z mięty oraz pietruszki, które eliminują bakterie namnażające się w jamie ustnej, co w efekcie poprawia stan uzębienia zwierzęcia. Aby zwierzę cieszyło się zdrowym sercem oraz doskonałym wzrokiem na długi czas do karm dodaje się też taurynę. Jest to aminokwas egzogenny, który wspomaga pracę układu krwionośnego i zmniejsza ilość cukru we krwi.

Jej niedobór prowadzić może natomiast do stopniowego pogorszenia wzroku.

https://www.dolfospets.com/