Imprezy juniorskie – najważniejsze dla młodych

Wszystkie powyższe wpisy poświęciliśmy trofeom, które można obiektywnie, na bazie czysto sportowych przesłanek uznać za najważniejsze na świecie. Nie zawsze jednak kryteria obiektywne są miarodajne. Czasami udział i zwycięstwo w zawodach, o których nie dyskutuje kibicowski świat mają szczególną wagę. Mowa o wszelkiego rodzaju turniejach juniorów, w których biorą udział dzieci oraz młodzież.

Czasami mają one charakter lokalny, międzyszkolny, czasami wojewódzki, a nawet ogólnopolski. Ich znaczenie z punktu widzenia krzewienia kultury fizycznej i rozwoju sportu zawodowego i amatorskiego jest ogromne. Przecież każdy sportowiec mający dziś status gwiazdy w swojej dyscyplinie musiał zaczynać od rywalizacji w młodym i bardzo młodym wieku. Konsekwentnie budując zaplecze w postaci umiejętności, determinacji i doświadczenia ludzie ci mogą dziś zachwycać cały świat.

Dlatego pamiętajmy, że dla młodego człowieka blaszany medal lub puchar wywalczony w gronie rówieśników będzie przynajmniej przez chwilę najważniejszą nagrodą.

https://www.pencopolska.pl/bieganie/ www.bloodbrothers.pl