Historia palmtopów

Pierwszym urządzeniem, które może być porównywane do palmtopa było Psion Organizer. Wyglądem i zakresem funkcji przypominał rozbudowany kalkulator. Kolejne podobne urządzenia miały coraz więcej dodatkowych opcji, m.

in. alarm, arkusz kalkulacyjny, edytor tekstów czy schowek na dane. Bardziej zaawansowanym modelem palmtopa był Poqet PC, który posiadał dosyć szybki procesor, 640 KB pamięci oraz ekran o rozdzielczości 640×200 pikseli.

W 1991 firma HP wypuściła na rynek kolejny model palmtopa, 95LX, jednak w porównaniu z poprzednikiem miał gorsze parametry. Nowością było to, że 95LX posiadał port podczerwieni dzięki czemu mógł pracować jako pilot do telewizora. W tym samym roku na rynku pojawił się też palmtop firmy Psion, jednak także nie okazał się rewolucyjnym urządzeniem.

W roku 1993 firma Apple wydała palmtop o nazwie Newton Original MessagePad. Urządzenie miało szybszy w stosunku do poprzedników procesor i większą pamięć. W przeciwieństwie do innych palmtopów nie posiadał klawiatury, a tekst pisało się na ekranie.

salesforce www.centrumpieknegousmiechu.pl www.pik.legnica.pl