Empatia a płeć

Współodczuwanie jest niezwykle istotną cechą, która pozwala nam na lepsze rozumienie człowieka. Łatwo można zatem odgadnąć, która płeć jest bardziej empatyczna. Kobiety w rozmowie z bliską osobą często podświadomie naśladują np.

gestykulacje. W szczególności dotyczy to par małżeńskich. Ze względu na to, że kobiety nie oddzielają myślenia od emocji, empatia przychodzi im z łatwością.

Kobiecy mózg analizuje nie tylko treść samej rozmowy, ale i gestykulację czy mimikę twarzy. Kobiecie łatwo wyczuć kiedy dana osoba się boi lub kiedy mówi nieprawdę. Można stwierdzić, że kobiece zmysły są przeczulone.

Niektóre panie przewidują bowiem takie wydarzenia, jak zdrada partnera. Część osób uważa jednak, że wynika to z przewrażliwienia kobiet. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki współodczuwaniu kobiety lepiej rozumieją problemy innych osób.

W rozmowie kobiety zwracają na bardzo subtelne zmiany w otoczeniu, które są przez mężczyzn niedostrzegane. Od dawna wiadomo, że kobieca intuicja rzadko kiedy źle podpowiada.

Produkujemy szaty liturgiczne http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne-237.html ornaty, stuły kapłańskie, welony