Design w iOS

Apple słynie z niezwykle prostego, ale oryginalnego designu nie tylko wszystkich swoich urządzeń, lecz również interfejsu systemów. Na iOS, podobnie jak na jego braciach, nie zawiodą się nawet najbardziej wymagający użytkownicy.

Twórcy tego systemu mobilnego podkreślają jednak, że piękny wygląd interfejsu nie jest dla nich celem samym w sobie. Czasem, czytając wypowiedzi pracowników Apple, możemy odnieść wrażenie, iż jest to wręcz efekt uboczny.

Twierdzą oni bowiem, że prosty wygląd iOS, wynika tak naprawdę z prostoty jego działania. Mają oni tu na myśli niezwykłą intuicyjność i serwowanie swoim użytkownikom wyłącznie potrzebnych im funkcji.

Jeśli chodzi o techniczne aspekty designu iOS 7, Apple postawił tu głównie na wyodrębnienie warstw i dzięki temu uzyskał efekt głębi. Intencją twórców było oddanie tu hierarchii poszczególnych funkcjonalności.

Oko użytkownika cieszą także przezroczystości oraz różnego rodzaju animacje. Wszystko to – jak twierdzi Apple – aby jego urządzenia nie były tylko funkcjonalne, ale przyjemne w użytkowaniu.