Dell

Wydawałoby się, że wszyscy znani producenci sprzętu komputerowego związani są z bardzo popularną w tej dziedzinie Doliną Krzemową. Amerykańska firma Dell, której główna siedziba znajduje się w Teksasie zaprzecza jednak tej teorii.

Dell to międzynarodowa korporacja, która specjalizuje się w produkcji sprzętu komputerowego oraz urządzeń peryferyjnych. Początek Della jako firmy to rok 1984, a jej założycielem był Michael Dell, który w tym czasie był jedynie studentem na University of Texas w Austin.

Założył ją mając zaledwie 19 lat. Po roku studiów porzucił on swój pokój w akademiku i oddał się całkowicie działalności w swojej nowej firmie.

Praca się opłaciła, gdyż firma Dell jest jednym z najpopularniejszych producentów komputerów biznesowych i osobistych. Oferta firmy Dell obejmuje komputery stacjonarne, stacje robocze, laptopy i notebooki, a także tablety i komputery All-in-One.

Dell zajmuje się także produkcją elementów, które wchodzą w skład wyposażenia peryferyjnego do komputerów. Tworzą więc klawiatury, myszy i inne akcesoria do komputerów.

system eam www.ohmeg.pl