Acer

Dużym zaskoczeniem może być, że tajwańskie przedsiębiorstwo Acer zajmuje czwarte miejsce wśród producentów sprzętu komputerowego. Jest to jednak firma, która zaskarbiła sobie rzeszę fanów na całym świecie, przekonując klientów jakością swoich produktów oraz konkurencyjną ceną. Acer rozpoczął swoją działalność w 1976 roku, ale dopiero od 2000 roku zaczęła ona zajmować się produkcją zaawansowanych technicznie komputerów przenośnych i stacjonarnych. Wśród gamy produktów, które firma ma do zaoferowania wyróżnić można laptopy, palmtopy, PC oraz smartfony i tablety.

Firma od 1996 roku działa w Polsce, a swoją działalność w naszym kraju zaczęła od spopularyzowania marki, co przyniosło bardzo dobre efekty. Firma Acer otworzyła również w 2009 roku centrum logistyczno-serwisowe we Wrocławiu. Jego zadaniem ma być obsługa klientów z całej Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Ciekawostką związaną z firmą może być jej zaangażowanie w promowanie sportu.

Jest on jednym ze sponsorów Ferrari, co bardzo często odzwierciedlane jest w designie nowych modeli notebooków, które często nawiązują kolorystycznie i estetycznie do włoskiej marki samochodów.

https://www.internetowesklepy.org/